Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT 208 WRX ZMODYFIKOWANY NA MAGICZNY WEEKEND NA WŁASNYM PODWÓRKU HANSENÓW

29/06/2018. Kategoria: Sport

W najbliższy weekend tegoroczne Mistrzostwach Świata FIA w Rallycrossie (WRX) osiągną półmetek. Szósta runda sezonu odbędzie się w szwedzkiej miejscowości Höljes, na własnym terenie rodziny Hansen. Ten wyścig to jedna z najważniejszych rund w kalendarzu mistrzostw – uważany jest za rallycrossowy odpowiednik Grand Prix Monako. Runda w Höljes będzie miała też symboliczne znaczenie dla Team PEUGEOT Total. Zespół przygotował na nią pakiet usprawnień technicznych, zaprojektowanych i przetestowanych przez inżynierów i mechaników PEUGEOT Sport. Zostaną one zastosowane w dwóch PEGUEOT 208 WRX fabrycznego zespołu.

W szóstej z dwunastu rund tegorocznego cyklu WRX zespół Team PEUGEOT Total wystawi dwa samochody PEUGEOT 208 WRX w docelowej specyfikacji na sezon 2018. Wprowadzone modyfikacje są istotne i dotyczą wielu zasadniczych podzespołów samochodu: podwozia, zawieszenia, silnika i układu przeniesienia napędu. Team PEUGEOT Total, który rozgrywa swój pierwszy sezon jako zespół fabryczny w Mistrzostwach Świata FIA w Rallycrossie, realizuje w ten sposób postawione sobie zadanie: celem jest wykorzystanie wszelkich usprawnień technicznych, które pozwolą na znaczącą poprawę osiągów samochodu. Zespół ma ambicję zrobić zdecydowane postępy już w trakcie sezonu 2018 i aby to osiągnąć, godzi się na ryzyko związane zawsze z tak dużymi modyfikacjami swojego samochodu. Autami w nowej specyfikacji będą się ścigać Sébastien Loeb i Timmy Hansen. Trzeci kierowca teamu – Kevin Hansen – od tej pory będzie dysponować samochodem w wersji 2018, używanym od początku sezonu przez swoich kolegów z zespołu.