Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

GRUPA PSA tworzy nowe miejsca pracy w zakładzie w Rennes we Francji

29/06/2018. Kategoria: Marka

• Sukces SUV-a Peugeot 5008 i zwiększenie produkcji modelu SUV Citroën C5 Aircross
• Wprowadzenie pracy na cztery zmiany
• 350 nowych miejsc pracy w Rennes do grudnia 2018 roku

W zakładzie w Rennes we Francji zwiększy się produkcja nowego SUV-a Citroëna C5 Aircross, który będzie dostępny już pod koniec 2018 roku. Model będzie oferowany jednocześnie z SUV-em Peugeot 5008, który od czasu premiery w 2017 roku został sprzedany w ponad 90 000 egzemplarzy, co świadczy o jego sukcesie handlowym.

W Rennes zostanie zatrudnionych dodatkowo 350 osób, w tym 50 osób za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej na umowy o pracę na czas nieokreślony, a 10 osób bezpośrednio przez zakład, również na umowy o pracę na czas nieokreślony. Będą to pracownicy reprezentujący większość specjalizacji produkcyjnych: pracownicy linii montażowej, operatorzy wózków widłowych, operatorzy utrzymania ruchu, mechanicy samochodowi i kierownicy zespołów.

Nowa zmiana zostanie uruchomiona w grudniu 2018 roku i będzie działała w systemie pracy „piątek, sobota, niedziela”. Warunki pracy zostaną ustalone ze związkami zawodowymi zgodnie z zasadą współdecydowania, wprowadzoną w życie wspólnie z partnerami społecznymi.

Thérèse JODER, dyrektor zakładu w Rennes, stwierdziła: „Wprowadzenie czwartej zmiany wynika z dynamiki produkcji zapoczątkowanej podpisaniem Kontraktu dla Przyszłości Rennes w 2016 roku. Kontrakt podpisany przez cztery z pięciu organizacji związkowych, przy wsparciu Aglomeracji miasta Rennes i Regionu Bretanii, pozwolił na modernizację zakładu i produkcję w Rennes modelu Citroën C5 Aircoss. To doskonała wiadomość dla zakładu w Rennes i powód do dumy pracowników”.