Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.

Sport

TEDDY CLAIRET PIERWSZYM LIDEREM W NOWYM SEZONIE 308 RACING CUP

12/04/2018. Kategoria: Sport

Runda 1., NOGARO | 30 marca – 1 kwietnia 2018
Puchar Wielkanocny (Coupes de Pâques) na torze w Nogaro potwierdził, że nowy sezon wyścigów 308 Racing Cup zapowiada się niezwykle emocjonująco. Do rywalizacji zgłosiło się 22 kierowców. Teddy Clairet i Julien Briché, dwaj najlepsi zawodnicy z końcowej klasyfikacji sezonu 2017, od początku nowej kampanii walczą w ścisłej czołówce i w Nogaro podzielili się wygranymi w dwóch pierwszych wyścigach.

• Runda w Nogaro nie pozostawia wątpliwości, że seria pucharowa 308 Racing Cup jest sukcesem. W sezonie 2018 ścigać się będzie 22 kierowców, a oprócz nowicjuszy występować będzie kilku zawodników znanych i utytułowanych, takich jak Marc Guillot i Fabio Mota.

•  Kierowcy z kategorii Junior potwierdzają, że młody wiek nie przeszkadza im włączać się do walki o sukcesy w klasyfikacji generalnej. Teddy Clairet został jej pierwszym liderem, a Amaury Richard zajął miejsce na podium w drugim wyścigu.

•  Obrońca tytułu mistrzowskiego Julien Briché zwyciężył w drugim wyścigu. Stéphane Ventaja był dwukrotnie najszybszy w kategorii Gentlemen.

NIEDZIELA 1 KWIETNIA – WYŚCIG 1.

W kwalifikacjach pierwszym zdobywcą pole position został Teddy Clairet, wyprzedzając swojego brata Jimmy’ego. Kolejne czasy, za dwoma kierowcami Team Clairet Sport, zaliczyli David Pouget (GPA Racing) i Julien Briché (JSB Compétition). Amaury Richard (GPA Racing) miał piąty wynik, z czasem gorszym tylko o niecałe dwie dziesiąte sekundy.

W chwili zgaśnięcia świateł, Teddy Clairet miał znakomity start, ale już na pierwszych zakrętach popełnił błąd i szybko stracił prowadzenie na korzyść swojego brata. Teddy spadł aż na czwarte miejsce, później jednak szybko odrabiał stratę. Najpierw wyprzedził Juliena Briché, następnie wykorzystał taktycznie atak Davida Pougeta na Jimmy’ego Clairet i zostawiając ich obydwu za sobą, odzyskał pozycję lidera. Na mecie Teddy Clairet miał ponad pięć sekund przewagi nad swoim bratem – wygrał wyścig i zarazem zwyciężył w kategorii Junior, dodając do tego pole position i najlepszy czas okrążenia. Pierwszą piątkę na mecie uzupełnili Jimmy Clairet, Julien Briché, David Pouget i nowy nabytek pucharu 308, Marc Guillot.