Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

YOHAN ROSSEL I BENOIT FULCRAND ZWYCIĘZCAMI PIERWSZEJ RUNDY SEZONU 208 RALLY CUP 2018

12/04/2018. Kategoria: Sport

208 RALLY CUP – RUNDA 1 | RAJD TERRE DES CAUSSES
W weekend 31 marca – 1 kwietnia, po zimowej przerwie wystartowała ponownie rajdowa seria 208 Rally Cup. Pierwszym rajdem w kalendarzu 2018 był Rallye Terre des Causses. Inauguracyjna impreza nowego sezonu odbyła się w departamencie Aveyron w południowo-zachodniej Francji, w ramach szutrowych Rajdowych Mistrzostw Francji organizowanych przez FFSA (Fédération Française du Sport Automobile – Francuską Federację Sportu Samochodowego). Po dziesięciu odcinkach specjalnych zwycięzcami rajdu okazała się załoga nr 32 w składzie Yohan Rossel i Benoit Fulcrand. Pozostałe miejsca na podium zajęli Karl Pinheiro/Franck Le Floch (numer startowy 29) oraz Quentin Ribaud i Mathieu Maurin (numer startowy 30).

  • Runda otwierająca szósty sezon pucharu 208 Rally Cup odbyła się w trudnych warunkach – padający nieustannie deszcz sprawił, że szutrowe trasy były bardzo śliskie. W pierwszym dniu rajdu na 18 uczestników czekało sześć odcinków specjalnych o łącznej długości 75,224 km. Ulewny deszcz przywitał grupę Peugeot 208 R2 już na OS1 i szybko zebrał pierwsze żniwo – na trasie zdarzyło się kilka wypadków, ale na szczęście żaden z nich nie był poważny. Yohan Rossel, jadący samochodem z numerem startowym 32, od początku narzucił konkurencyjne tempo i ukończył pierwszy odcinek z czasem 8 min. 14 sek. Karl Pinheiro (nr 29) był drugi, ustępując liderowi o dwie sekundy. Rossel wygrał także drugi oes – tym razem o sekundę wolniejszy od niego był Hugo Margaillan startujący z nr 33. Na trzecim odcinku specjalnym Rossel zaliczył drugi czas i utrzymał pozycję lidera – na trasie o jedną sekundę szybszy był Quentin Ribaud (nr 30).

  • Na popołudniowej pętli złożonej z trzech odcinków specjalnych czołowa trójka: Rossel, Matthieu Margaillan i Pinheiro przystąpiła do wyrównanej walki o zwycięstwo w etapie. Na OS5 defekt mechaniczny wykluczył z rajdu samochód z numerem 43 (Dorian Delagne); na kolejnym oesie Mohamed Al Mutawaa (nr 35) po mocnym uderzeniu tyłem auta w drzewo nie mógł kontynuować jazdy z powodu uszkodzenia obu tylnych opon. Kierowcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich pozostawał powrót na trasę w niedzielę – drugim dniu rywalizacji. Na mecie pierwszego etapu liderem pozostał Rossel (nr 32), a kolejne miejsca zajmowali Pinheiro (nr 29) i Matthieu Margaillan (nr 86).

  • W niedzielę 1 kwietnia, w drugim i ostatnim etapie rajdu, załogi z czołówki walczyły
    o zwycięstwo na trasie czterech odcinków specjalnych, liczących łącznie 74,54 km. Na OS7 najszybszy okazał się Pinheiro (nr 29), przed Emmanuelem Gascou (nr 31), niemniej Rossel
    (nr 32) z trzecim czasem przez cały czas pewnie utrzymywał pozycję lidera. Druga niedzielna próba (OS8) przyniosła większe zmiany w klasyfikacji, gdy ścigający Rossela i jednocześnie walczący ze sobą faworyci Pinheiro (nr 29) i Matthieu Margaillan (nr 86) popełnili błędy, tracąc cenne sekundy. Najlepszy czas na tym odcinku zaliczył Ribaud (nr 30) przed Rosselem, który w swoim samochodzie z numerem 32 przez cały czas prezentował szybką i regularną jazdę. Startujący w kategorii Junior Hugo Margaillan zaimponował trzecim czasem na OS8: był to doskonały wynik jak na zawodnika, dla którego był to debiut w 208 Rally Cup.