Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT 208 RALLY CUP - SKOK NA NAJWYŻSZY POZIOM

11/04/2018. Kategoria: Sport

PUCHAR MARKOWY PEUGEOT | NOWE NAGRODY NA SEZON 2018!
Puchary markowe organizowane przez PEUGEOT SPORT już od kilku dziesięcioleci są wpisane w rajdowy krajobraz Europy. W sezonie 2018 organizacja potwierdza swoją politykę promowania młodych, utalentowanych kierowców. Zwycięzca pucharowej serii w 2018 r. PEUGEOT SPORT otrzyma miejsce w składzie fabrycznego zespołu na sezon 2019. Dzięki współpracy w ramach całej Grupy PSA, zwycięzca cyklu 208 Rally Cup zostanie nagrodzony serią startów za kierownicą najnowszego pojazdu wyczynowego Grupy, Citroëna C3 R5. Dla szczęśliwego kierowcy będzie to oznaczało udział w Rajdowych Mistrzostwach Francji i rywalizację toczoną w najlepszych możliwych warunkach.

• Celem organizowania rajdowych pucharów markowych przez PEUGEOT SPORT, zawsze było odkrywanie i formowanie młodych talentów – kierowców rajdowych z przyszłością. Pomysł polega na tym, by umożliwiać jak największej liczbie młodych, ambitnych zawodników odnoszenie pierwszych sukcesów i wyróżnianie się w ramach cyklu imprez o formacie mistrzostw – konkurencyjnego, ale zarazem nastawionego na rozwój umiejętności, za kierownicą samochodów z napędem na jedną oś. W ten sposób swoją drogę do sukcesu rozpoczynali m.in. Sébastien Loeb, Kris Meeke, Craig Breen i Stéphane Lefebvre. Każdy z nich zwrócił na siebie uwagę w promocyjnych programach sportowych PEUGEOT SPORT, rozpoczynając karierę ukoronowaną startami w roli kierowców oficjalnego zespołu CITROËN RACING, w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

• W tym roku pucharowa seria 208 Rally Cup 2018 po raz kolejny stworzy emocjonujące i jednocześnie rozwijające środowisko sportowe dla młodych kierowców-amatorów. Do pucharu zaliczanych będzie 7 rund Rajdowych Mistrzostw Francji, odbywających się na nawierzchniach szutrowych i asfaltowych. Różnorodność wybranych tras w połączeniu z cieszącymi się światową renomą osiągami PEUGEOT 208 R2 – najlepiej sprzedającego się samochodu tej kategorii na całym świecie – pozwolą odkryć prawdziwe talenty i wyłonić zwycięzcę 208 Rally Cup 2018. Na kilka dni przed inauguracyjną rundą tego cyklu, rajdem Terre de Causses (od 30 marca), swój udział potwierdziły takie zespoły jak Saintéloc Racing, Sébastien Loeb Racing, CHL Sport Auto, PH Sport, Pit Stop i Easy Rally. W ich barwach w pierwszej rundzie sezonu 2018 wystartuje 19 kierowców z Francji, Anglii, Szwajcarii, Belgii, Finlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Republiki Południowej Afryki.