Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

NOWY PEUGEOT 208 WRX 2018 I MISTRZOWSKIE AMBICJE TEAM'U PEUGEOT TOTAL

09/03/2018. Kategoria: Sport

PEUGEOT PRZEDSTAWIA SWÓJ MODEL WRX
Po niedawnych sukcesach w Rajdzie Dakar Team PEUGEOT Total przygotowuje się do startu w Samochodowych Mistrzostw Świata w Rallycrossie (WRX). W pierwszym sezonie oficjalnego uczestnictwa w tej konkurencyjnej i widowiskowej dyscyplinie sportu motorowego, PEUGEOT SPORT wystartuje z PEUGEOT 208 WRX w wersji 2018. Samochód ten, wystawiany przez zespół Team Peugeot Hansen w kolejnych specyfikacjach od 2014 r., od samego początku demonstruje duży potencjał.

- W 12 rundach, zaplanowanych w kalendarzu FIA na sezon 2018 Samochodowych Mistrzostw Świata w Rallycrossie, zespół PEUGEOT Total będzie reprezentować trzech kierowców oficjalnego składu. Będą to: legendarny Sébastien Loeb, dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata WRC, Timmy Hansen, doświadczony specjalista od rallycrossu oraz jego znacznie młodszy brat Kevin Hansen, robiący szybkie postępy w tej dyscyplinie. Obydwaj Szwedzi zaliczają się do „młodego pokolenia Hansenów” – najbardziej utytułowanego sportowego rodu w historii rallycrossu – i obydwaj będą z pewnością nadal korzystać z ogromnego doświadczenia Loeba w sportach motorowych.

- Do rywalizacji w sezonie 2018 została przygotowana nowa wersja PEUGEOT 208 WRX. Samochód będzie dalej rozwijany przez cały sezon: zespół zamierza na bieżąco i regularnie wprowadzać kolejne modyfikacje, w oparciu o wnioski z kolejnych rund. Cel sformułowany jest jasno: od początku rozgrywek zaliczać jak najwięcej punktów, by w przyszłości włączyć się do walki o tytuły mistrzowskie w obu klasyfikacjach, kierowców i zespołów, dopisując do osiągnięć marki PEUGEOT kolejne sukcesy w sporcie samochodowym.

- Sébastien Loeb i Timmy Hansen przez cały sezon będą dysponować samochodami PEUGEOT 208 WRX 2018, czyli w najnowszej specyfikacji, natomiast Kevin Hansen otrzyma początkowo model z sezonu 2017 wzbogacony o niektóre udoskonalenia. Modyfikacje PEUGEOT 208 WRX, składające się na nową wersję, obejmują podwyższenie mocy (do 560 KM) i osiągów. Auto będzie nie tylko lżejsze i szybsze, lecz również łatwiejsze w prowadzeniu, dzięki poprawieniu reakcji podwozia na impulsy kierowcy i zwiększenie dostępnego momentu obrotowego.

- Inżynierowie PEUGEOT SPORT intensywnie pracowali nad wszechstronnym udoskonaleniem samochodu. Zakres modyfikacji objął silnik, układ przeniesienia napędu, w którym zmiany biegów będą następować jeszcze szybciej, ulepszone zawieszenie i amortyzatory, większe koła, obniżenie masy oraz korekty aerodynamiki poprzez zastosowanie nowego spojlera i całego tylnego pasa. PEUGEOT 208 WRX w specyfikacji 2018 odznacza się spektakularnym, agresywnym wyglądem, zachowując jednocześnie znaczne podobieństwo do odnoszącego sukcesy rynkowe, seryjnego PEUGEOT 208, na którym zasadniczo bazuje!