Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT 208 RALLY CUP – ZAPISY OTWARTE

28/02/2018. Kategoria: Sport

Do rozpoczęcia PEUGEOT 208 Rally Cup zostało nieco ponad trzydzieści dni. Organizatorzy tego markowego pucharu w ramach Rajdowych Mistrzostw Francji FFSA ogłosili właśnie otwarcie listy zgłoszeń. Tak jak w poprzednich sezonach, puchar składa się z siedmiu rund, a uczestniczące załogi – zarówno amatorzy, jak i bardziej zaawansowani zawodnicy – startują samochodami PEUGEOT 208 R2.

Pierwszą rundą PEUGEOT 208 Rally Cup jest Rallye Terre des Causses, który odbędzie się w dniach od 30 marca do 1 kwietnia w południowo-zachodniej części Francji. Program pucharu jest realizowany już od sześciu lat zgodnie z formułą konfrontowania zawodników bardziej doświadczonych z dopiero poznającymi rajdowe rzemiosło. Młodzi kierowcy mogą startować w kategoriach U23 i U27 za kierownicą samochodu z napędem na przednią oś (PEUGEOT 208 R2). Dla amatorów jest to okazja do podnoszenia umiejętności i rywalizacji o awans do wyższych kategorii rajdowych. W ten sposób udział w PEUGEOT 208 Rally Cup może się stać odskocznią do późniejszej kariery w ERC lub nawet WRC.

NOWY SEZON – NOWE (LICZNE) NAGRODY

- Dla zawodników w wieku poniżej 23 lat (urodzonych po 1 stycznia 1996 r.): nagroda specjalna U23 zostanie przyznana najlepszemu kierowcy w kategorii juniorów pod warunkiem uplasowania się na miejscach od 2. do 5. w klasyfikacji generalnej. Nagroda ta umożliwi wzięcie udziału w programie sportowym w wyższej kategorii rajdowej (w sześciu rundach Rajdowych Mistrzostw Europy ERC FIA) za kierownicą PEUGEOT 208 R2.

- Dla zawodników w wieku poniżej 27 lat (urodzonych po 1 stycznia 1992 r.): zwycięzcy w klasyfikacji generalnej zostanie przyznana nagroda specjalna w kategorii U27, umożliwiająca awans do uczestnictwa w programie sportowym w wyższej kategorii rajdowej (samochodem z napędem na cztery koła).

- W trakcie sezonu, w ramach umowy partnerskiej z kanałem Eurosport: zawodnik kategorii junior plasujący się na najwyższym miejscu w klasyfikacji generalnej po czwartej rundzie sezonu (którą będzie Rallye de Rouergue) otrzyma w nagrodę miejsce w programie rajdowym „ERC Junior Experience”.

- Kierowcy kategorii „Ekspert” (w wieku od 27 lat) również nie zostaną pominięci: zwycięzca tej kategorii weźmie udział w edycji 2018 Rencontres Peugeot Sport (turnieju rozgrywanym na torze wyścigowym) za kierownicą PEUGEOT 208 Racing Cup.