Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

ZAŁOGI PEUGEOT 3008DKR MAXI PEWNIE UTRZYMUJĄ PROWADZENIE NA DWA DNI PRZED METĄ RAJDU DAKAR

19/01/2018. Kategoria: Sport

ETAP 12 | CHILECITO – SAN JUAN

Na trasie czwartkowego etapu zawodnicy Team PEUGEOT Total pewną ręką kontrolowali sytuację i bronili swojego prowadzenia w rajdzie. Najdłuższy odcinek specjalny Rajdu Dakar (522 km) był bardzo ciężką próbą dla pojazdów i załóg. Na dwa etapy przed końcem rajdu załogi Sainz/Cruz i Peterhansel/Cottret zajmują dwa czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej.

Celem Stéphane’a Peterhansela i Jeana-Paula Cottret w 12. etapie rajdu było takie gospodarowanie przewagą nad Nasserem Al Attiyah, by jak najmniej ryzykować, a jednocześnie nie tracić z niej zbyt dużo czasu. Na mecie bardzo długiego odcinka specjalnego załoga PEUGEOT 3008DKR Maxi z numerem startowym 300 zachowuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrywa z trzecim zawodnikiem z przewagą 21 min i 14 s.

Również Carlos Sainz i Lucas Cruz przeszli w tryb jazdy defensywnej – obrali ostrożne tempo, by przede wszystkim unikać wszelkich problemów. Pomimo tej taktyki hiszpańska załoga przeżyła pewne trudności w drugiej części etapu (m.in. defekt systemu wybierania biegów), ale dotarła na metę z dziewiątym czasem. W klasyfikacji generalnej Sainz i Cruz prowadzą z dużą przewagą nad zajmującymi drugie miejsce kolegami z zespołu – różnica wynosi obecnie 44 min i 41 s.

Po wczorajszym etapie, w którym pozycja startowa skłaniała Cyrila Despresa i Davida Casterę do jazdy w tempie niezależnym od partnerów z zespołu, w czwartek Francuzi znowu zaczekali po starcie na liderów rajdu, by później przez całą trasę jechać za nimi i odgrywać wobec nich rolę aniołów stróżów. Ostatecznie PEUGEOT 3008DKR Maxi z numerem startowym 308 zajął dziesiąte miejsce, które nie odzwierciedla prawdziwych możliwości załogi.