Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

Peugeot bez Barier wprowadza do oferty Peugeot Boxera z adaptacją do przewozu osób z niepełnosprawnością

17/10/2017. Kategoria: Marka

Peugeot bez Barier wprowadza do oferty Peugeot Boxera z adaptacją do przewozu osób z niepełnosprawnością

Marka Peugeot od 2011 roku prowadzi specjalny program Peugeot bez Barier, którego założeniem jest poprawa mobilności osób z niepełnosprawnością. W 2013 roku marka została wyróżniona Medalem Przyjaciela Integracji przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, które od ponad 20 lat wspiera środowisko osób z niepełnosprawnością również w obszarze mobilności.

 

W ramach programu Peugeot bez Barier marka proponuje preferencyjne warunki na wybrane samochody przystosowane do potrzeb zarówno kierowców, jak i pasażerów z niepełnosprawnością. Oferuje pomoc w dostosowaniu samochodu do własnych potrzeb, doradztwo oraz formalną pomoc w uzyskaniu dofinansowania na jego zakup.

 

We wrześniu tego roku oferta Peugeot bez Barier wzbogaciła się o nową propozycję: model Peugeot Boxer z adaptacją do przewozu osób z niepełnosprawnością.

 

Model jest wyposażony w standardzie w najazdy. Zastosowane wzmocnienia i kotwiczenia pozwalają na bezpieczny przewóz pasażerów na wózkach inwalidzkich. W środku znajdują się łatwe do zdemontowania fotele (w drugim i trzecim rzędzie wyposażone w regulowane oparcia zezintegrowanymi zagłówkami oraz 3-punktowe, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa).

 

Specjalnym udogodnieniem jest wózek montowany zamiennie ze środkowym fotelem trzeciego rzędu(wprowadzenie wózka do kabiny umożliwiają antypoślizgowe najazdy, rampa lub winda, montowane z tyłu samochodu). Przedział pasażerski, w zależności od konfiguracji, umożliwia podróżowanie jednej lub kilku osobom na wózkach inwalidzkich. Podłoga przedziału pasażerskiego wykonana jestz antypoślizgowego i wodoodpornego materiału.W podłodze zamontowane są listwy cargo, służące do mocowania wózków inwalidzkichoraz 3-punktowe pasy bezpieczeństwa do transportowania osoby z niepełnosprawnością.Zabudowa auta obejmuje również oznakowaniezgodne z przepisami o ruchu drogowym (oklejeniesamochodu emblematami informującymi o przewozie osób niepełnosprawnych,ostrzegawcze kierunkowskazy dachowe).

 

Ponadto, w zależności od potrzeb, na życzenie klienta samochód może mieć dodatkowe wyposażenie:

 

• dodatkowe atestowane mocowanie do wózków inwalidzkich
• platformę najazdowa podnoszoną ręcznie na siłownikach
• elektrycznie sterowaną windę
• rozbudowaną klimatyzacje i dodatkowy stopień ułatwiający wsiadanie (mechaniczny lub elektryczny)

 

W każdym przypadku istnieje możliwość uzgodnienia szczególnych elementów wyposażenia zgodnych ze specyficznymi funkcjami docelowymi zamawianej adaptacji i samochodu.

 

Autorem adaptacji jest renomowana firma Carpol.
Peugeot Boxer do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich posiada europejską homologację nr: e20*2007/46*0293*00.