Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PIERWSZY SEZON 308 RACING CUP SPEŁNIA OBIETNICE

17/10/2017. Kategoria: Sport

Ostatnia runda nowej wyścigowej serii pucharowej organizowanej przez PEUGEOT SPORT, która odbyła się w miniony weekend w Castellet (Prowansja), przyniosła nowy rekord. Na linii startowej dwóch ostatnich wyścigów sezonu 2017 stanęło aż 21 załóg PEUGEOT 308 Racing Cup. Julien BRICHÉ, od czasu zakończenia rundy w Magny-Cours mający już matematyczną pewność zdobycia tytułu mistrzowskiego, został – w obydwu biegach na torze Paul Ricard – wyprzedzony przez Jimmy’ego CLAIRET.
W kategorii Gentlemen triumfował Denis GIBAUD.

• Julien BRICHÉ, mający na swoim koncie 7 zwycięstw i 11 miejsc na podium wywalczonych w 12. wyścigach, okazał się najlepszym zawodnikiem w 1. sezonie pucharu 308 Racing Cup. Briché zdążył do tej pory wygrać co najmniej raz na każdym z torów, na których odbywały się wyścigi sezonu 2017 – do wczoraj brakowało mu tylko zwycięstwa na Circuit Paul Ricard.

 

• Jimmy CLAIRET, mający na swoim koncie 2 zwycięstwa odniesione w Dijon i w Magny-Cours (rundy 4. oraz 5.), wygrał w ostatni weekend dwukrotnie, co zapewniło mu trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu. Jako, że w konkurencji klientów „by PEUGEOT SPORT” ściga się również jego brat, podium klasyfikacji rocznej przypomina nieco fotografię rodzinną: na drugim stopniu, obok Jimm’ego, stanie Teddy CLAIRET.

 

• W kategorii Junior wyróżnił się zaledwie 17-letni Maxime POTTY. Młody zawodnik wystartował w niedzielę z pierwszej linii i zajął czwarte miejsce na mecie, notując swój najlepszy wynik w sezonie. Teddy CLAIRET, już przed rundą na Paul Ricard pewny zdobycia tytułu mistrzowskiego wśród Juniorów, dodał dwa kolejne zwycięstwa w tej kategorii do swoich osiągnięć. Kierowca ten nie tylko triumfował jako Junior, lecz w obydwu biegach stawał na podium w klasyfikacji generalnej.

 

• Wyjątkowo udane zakończenie sezonu i wielką satysfakcję sportową sprawił sobie Denis GIBAUD, który odniósł dwa piękne zwycięstwa w kategorii Gentlemen i jako pierwszy kierowca w historii serii 308 Racing Cup zapewnił sobie tytuł mistrza w tej grupie wiekowej.

 

POWIEDZIELI:

 

Bruno FAMIN, Dyrektor Peugeot Sport:

 

„Pierwszy sezon serii 308 Racing Cup przynosi nam sukces. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużej frekwencji na starcie kolejnych wyścigów oraz szczególnie z tego, ile radości sprawia ta rywalizacja naszym klientom. Samochód spełnił wszystkie oczekiwania – zarówno nasze, jak i klientów. Jego osiągi, niezawodność, równy poziom przygotowania poszczególnych egzemplarzy oraz przyjemność prowadzenia są znakomite. Rywalizacja była zacięta i miała swój dramatyzm. Wraz z kolejnymi rundami do głosu dochodzili kolejni zawodnicy, dostarczając pięknego widowiska sportowego we wszystkich kategoriach. Jesteśmy dumni z tego, że proponujemy taki samochód i warunki konkurencji, które pozwalają bardzo zróżnicowanej grupie kierowców, zarówno debiutantom i weteranom, oddawać się pasji wyścigowej za kierownicą Peugeot. Jesteśmy również mocno przekonani, że w sezonie 2018 pucharu 308 Racing Cup pojawi się jeszcze więcej samochodów, a wyścigi odbędą się na jeszcze większej liczbie torów. Nasze dotacje zostaną utrzymane, a kalendarz sezonu wzbogacimy o rundę zorganizowaną w Barcelonie”.

 

Julien BRICHÉ (JSB Compétition), Mistrz serii 308 Racing Cup 2017:

 

„Razem z zespołem zajmowaliśmy miejsca na podium we wszystkich rundach sezonu. Nie ukrywam, że wolałbym go zakończyć wygranym wyścigiem, miałem jednak bardzo silnych rywali – mam na myśli Jimmy’ego i Teddy’ego, których niezwykle szanuję. Obydwaj zrobili wielkie postępy od początku sezonu. Jestem dumny z tego, że zyskuję status oficjalnego kierowcy Peugeot Sport i nie mogę się doczekać chwili, gdy siądę za kierownicą nowego PEUGEOT 308 TCR”.

 

Teddy CLAIRET (Pussier Automobiles by Clairet Sport) Mistrz w kategorii Junior 308 Racing Cup 2017:

 

„Za nami udany sezon. Wspólnie z bratem niezmiennie plasowaliśmy się w czołówce. Zaliczyliśmy wiele miejsc na podium, w tym niejedno podwójne. Jestem szczęśliwy, że wywalczyłem tytuł mistrzowski wśród Juniorów. Podczas tego sezonu dawał się nam we znaki brak doświadczenia, co było szczególnie widoczne na torze Spa-Francorchamps. Niemniej, kończymy ten sezon w najlepszy możliwy sposób. W klasyfikacji generalnej, na każdym torze wygrałem co najmniej raz z wyjątkiem jednego i bardzo dużo się nauczyłem. Czekam z niecierpliwością na start PEUGEOT TCR w Spa wraz z Denisem Gibaud”.