Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT NA PODIUM W RAJDZIE MAROKA. CENNE DOŚWIADCZENIA PRZED RAJDEM DAKAR 2018

12/10/2017. Kategoria: Sport

Obydwie załogi PEUGEOT 3008 DKR spokojnie pokonały trasę ostatniego etapu Rajdu Maroka i w klasyfikacji generalnej zajęły miejsca 2. i 10. Sébastien LOEB i Daniel ELENA utrzymywali pozycję liderów aż do przedostatniego etapu.
Na trasie tej próby ponieśli duże straty czasowe spowodowane uszkodzeniem amortyzatora. Podobny defekt nastąpił w samochodzie załogi Carlos SAINZ / Lucas CRUZ. Dzięki doświadczeniom z tras Rajdu Maroka inżynierowie Peugeot Sport zgromadzili wiele informacji i obserwacji technicznych, który wykorzystają do by udoskonalić samochody przed Rajdem Dakar 2018.

W rozegranym we wtorek ostatnim etapie Rallye duMarocSébastien LOEB i Daniel ELENA z uwagą i ostrożnością doprowadzili swój samochód do mety. Spowolnieni przez zawieszony w powietrzu –po przejazdach pojazdów startujących wcześniej ¬–pyłoraz przez przebicie dwóch opon niedaleko przed metą, zaliczyli trzeci czas. Loeb i Elena ukończyli rajd z czasem tylko o 7 minut gorszym od zwycięzcy klasyfikacji generalnej, co dało im 2. miejsce – wynik plasujący Peugeot na podium.

 

Carlos SAINZ i Lucas CRUZ osiągnęli stawiany sobie cel: po półrocznej przerwie w startach odzyskali prawidłowy rytm, wyczucie i tempo jazdy. Na mecie piątego etapu Hiszpanie zaliczyli czwarty czas, a w klasyfikacji generalnej całego rajdu zajęli 10. miejsce.

 

Powodem do dumy dla zespołu Peugeot Total jest również wsparcie udzielone organizacji PEUGEOT Maroc oraz w kategoriach bardziej ogólnych całej Grupie PSA w regionie Afryki i Bliskiego Wschodu. Nowy PEUGEOT PickUpzostał wprowadzony na rynek dokładnie w dniu, w którym dwa PEUGEOT 3008 DKR wyruszyły na trasę rajdu. Misją nowego modelu jest podbój Maroka. Terenowy PEUGEOT PickUp jest wytrzymałym i trwałym pojazdem utylitarnym, wyposażonym w silnik 2.5 turbodiesel, dwurzędową kabinę orazopcjonalnie w napęd na cztery koła sprawdzony i zatwierdzony przez Dream Team!

 

TRANSMISJA BEZPOŚREDNIA Z OBOZU

 

Bruno FAMIN

 

„Jesteśmy ogólnie zadowoleni z przebiegu tej próby generalnej przed Rajdem Dakar. Dzięki niej nasze załogi miały okazję pojeździć na czas w terenie, a co więcej warunkach reprezentatywnych dla tego, co czeka nas w styczniu przyszłego roku w Ameryce Południowej. Odbyliśmy długi, liczący setki kilometrów test i określiliśmy na tej podstawie, nad jakimi kwestiami technicznymi musimy jeszcze popracować, zanim wyruszymy na Rajd Dakar. Ponieważ przed metą wydarzyły się pewne okoliczności nieprzewidziane, choć spotykane w sporcie, nie osiągnęliśmy wyniku, jaki się zapowiadał. Niemniej, start w Maroku traktowaliśmy jako test i trening, gromadzenie informacji i wzbogacanie doświadczenia. Pod tym względem znaleźliśmy wszystko to, na czym nam zależało. Teraz wracamy do naszej intensywnej pracy – i do zobaczenia w styczniu!”


Sébastien LOEB (PEUGEOT 3008 DKR Maxi nrstartowy 312) – 2. Pozycja w klasyfikacji generalnej


„Ten rajd ogólnie poszedł nam dobrze. Dzisiaj staraliśmy się atakować, by odrobić stratę wobec Nassera,
ale w powietrzu nad trasą było za dużo pyłu, wzbijanego kołami zawodników startujących przed nami. Po pierwszej sekcji jazdy na czas przebiliśmy dwie opony i końcową część trasy musieliśmy już przejechać spokojnie. Więcej nie dało się dzisiaj zdziałać. Poza tym, drugie miejsce nie jest złym wynikiem, chociaż oczywiście odczuwam wielką motywację, by wygrać swój pierwszy rajd terenowy. I ja i Daniel mamy nowe doświadczenia po udziale w Rajdzie Maroka.
Na najbliższy Rajd Dakar zapowiada się bardzo zacięta rywalizacja”.


Carlos SAINZ (PEUGEOT 3008 DKR nr startowy 310) – 10. pozycja w klasyfikacji generalnej


„Jestem zadowolony z naszej jazdy w ostatnim etapie rajdu. Jedynym problemem, jaki dzisiaj napotkaliśmy, była jazda w powietrzu pełnym pyłu – była to kwestia naszej kolejności na starcie, czyli skutek wczorajszego wyniku. Z udziału
w tej edycji Rajdu Maroka wynoszę przede wszystkim pozytywne wrażenia i wnioski. Dużo się nauczyliśmy i mieliśmy dobre przygotowanie przed Rajdem Dakar. Razem z Lucasem na nowo weszliśmy w rytm i czujemy się mocni. Pragnę podziękować zespołowi Peugeot Sport za całą pracę włożoną w nasz start. Z niecierpliwością czekam na start w Rajdzie Dakar w styczniu i chwilę, w której siądę za kierownicą nowego PEUGEOT 3008 DKR Maxi”.