Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOTY 3008DKR GOTOWE DO NOWYCH ZADAŃ W MAROKU

05/10/2017. Kategoria: Sport

Po potrójnym zwycięstwie w Rajdzie Dakar
w styczniu i wygranym Silk Way Rally latem tego roku, PEUGEOT wraca do przygód i rywalizacji w rajdach terenowych. Do rozpoczynającego się dzisiaj Rajdu Maroka (Rallye du Maroc) zgłoszone zostały dwa PEUGEOT 3008 DKR, którymi pojadą legendarni kierowcy Sébastien LOEB i Carlos SAINZ.

Po wcześniejszych testach przeprowadzonych na bezdrożach Maroka, #DreamTeam Peugeot Total przystępuje do rywalizacji w Rallye du Maroc. Jest to rajd terenowy, który rozpocznie się we czwartek 5 października i stanowić będzie ostatni sprawdzian przed zbliżającym się Rajdem Dakar 2018. Nic dziwnego, że zawody te mogą liczyć na bardzo silną obsadę.

 

Program Rajdu Maroka obejmuje prolog oraz 5 etapów o łącznej długości 2570 km. Na trasie prowadzącej z Fezu do Arfudu znajdują się jedne z najpiękniejszych krajobrazów Maroka. Szczególnym wyzwaniem dla zawodników będą z pewnością piaszczyste wydmy – element bardzo reprezentatywny dla trudności, jakie czekają ich później, w edycji 2018 Rajdu Dakar.

 

PEUGEOT zgłasza na start dwa samochody zespołu fabrycznego. Carlos SAINZ i Lucas CRUZ otrzymają PEUGEOT 3008 DKR z numerem startowym 310, a Sébastien Loeb i Daniel Elena zajmą miejsca w PEUGEOT 3008 DKR z numerem 312.

 

TRANSMISJA BEZPOŚREDNIA Z OBOZU

 

Bruno FAMIN

 

„Ostatnio przeprowadziliśmy udane testy w Maroku, sprawdzając m.in. niektóre z naszych najnowszych modyfikacji przygotowanych na Dakar. Co prawda regulamin Rajdu Maroka nie pozwala nam wykorzystać dokładnie takiej konfiguracji aut, jaką zastosujemy w styczniu przyszłego roku na Dakarze, ale i tak lekcje, jakie odrobimy w Maroku będą dla nas bardzo przydatne. Co więcej, ten rajd to nie tylko sprawdzian – to również niezwykle trudne zadanie sportowe, do którego odchodzimy z pełną pokorą. Rajdy terenowe mają to do siebie, że nic nie jest w nich z góry przesądzone. Jesteśmy natomiast przekonani, że Rajd Maroka przyniesie doświadczenia i wnioski wzbogacające cały zespół, a przy okazji wesprze premierę handlową nowego PEUGEOT Pick Up w krajach, które są dla marki PEUGEOT strategicznym obszarem. Cele, jakie wyznaczamy sobie w Rajdzie Maroka, to zgromadzenie jak największej liczby informacji, aby ostatecznie ustalić regulacje samochodów na Dakar 2018, oraz dostarczenie naszym dwóm załogom okazji do rozgrzewki i treningu w warunkach prawdziwej rywalizacji sportowej”.

 

Sébastien LOEB (PEUGEOT 3008 DKR Maxi nr startowy 312)

 

„Dla naszego zespołu Peugeot Total Maroko jest już niemalże drugim domem. Myślę, że trasy tego rajdu znam najlepiej ze wszystkich imprez tego typu. Tu właśnie tutaj po raz pierwszy usiadłem za kierownicą PEUGEOT 3008 DKR. Moim celem będzie dalsze nabieranie wprawy w prowadzeniu wyczynowego auta terenowego. We wszystkich rajdach, w jakich wystartowaliśmy w tym roku, walczyliśmy o czołowe pozycje. Chcemy to kontynuować, pozostać równie konkurencyjni i przełożyć potencjał naszego samochodu na zwycięstwo. Daniel jako pilot wykonał znakomitą pracę przygotowując się do trudności nawigacyjnych. Czekający nas start będzie bardzo przydatnym przygotowaniem przed wyjazdem do Ameryki Południowej”.

Carlos SAINZ (PEUGEOT 3008 DKR nr startowy 310)

 

„Chociaż dla nas będzie to pierwszy start od czasu Dakaru 2017, przez cały czas z bliska śledziliśmy proces przygotowywania samochodu i mamy dokładne rozeznanie co do jego możliwości. Auto jest systematycznie rozwijane i z dnia na dzień staje się coraz lepsze. Nic jednak nie może zastąpić prawdziwej rywalizacji – to dzięki niej będziemy mogli przekonać się, na ile skuteczne są wprowadzone rozwiązania i jaki efekt daje praca zespołu. Z niecierpliwością wyczekuję chwili, gdy siądę za kierownicą PEUGEOT 3008 DKR i zobaczę, jak plasujemy się względem konkurentów. Długa przerwa w niczym nie zakłóciła mojego głodu rywalizacji i upodobania do rajdów terenowych. Celem moim i Lucasa jest jak najlepsze przygotowanie się do Dakaru 2018”.


PROLOG JUŻ DZISIAJ

 

Rajd Maroka rozpocznie się we czwartek 5 października od krótkiego superoesu na trasie wytyczonej w okolicach Fezu. W programie jest 12,16 km jazdy na czas i odcinek dojazdowy długości 42 km. Dla dwóch załóg zespołu Team Peugeot Total będzie to zaledwie rozgrzewka przed prawdziwym pierwszym etapem rajdu: licząca 827 km trasą z Fezu do Arfudu.

 

CZY WIECIE, ŻE…

 

W 2015 r. Sébastien LOEB i Daniel ELENA po raz pierwszy wzięli udział w rajdzie terenowym, startując PEUGEOT 2008 DKR właśnie na trasie Rallye du Maroc. Miasto Arfud, w którym znajduje się meta Rajdu Maroka 2017, jest także miejscem, w którym PEUGEOT odbywał swoje pierwsze testy. LOEB i ELENA, debiutujący w tej dyscyplinie sportu samochodowego w 2015 r., zebrali swoje pierwsze doświadczenia z jazdy po bezdrożach i wydmach i zajęli w Rajdzie Maroka 44. miejsce. Przeżyte wtedy przygody zrodziły u obu zawodników nową pasję do rajdów terenowych, która doprowadziła ich na podium tegorocznej edycji Dakaru.