Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

JULIEN BRICHE – PIERWSZY TRIUMFATOR 308 RACING CUP

13/09/2017. Kategoria: Sport

Na dwa wyścigi przed zakończeniem sezonu Julien Briché zapewnił sobie przewagę, która gwarantuje mu zdobycie pucharu serii 308 Racing Cup. Młody kierowca zespołu JSB Compétition wygrywał na wszystkich torach, na których w tym sezonie ścigali się uczestnicy pucharu. W ostatni weekend Briché zabłysnął w Magny-Cours, zajmując w dwóch wyścigach miejsca pierwsze i trzecie. Emocjonujący finał na torze Paul Ricard wyłoni zwycięzców w pozostałych kategoriach tej serii.

Julien Briché – mający na swoim koncie siedem wygranych na dziesięć startów – ma już pewność, że zostanie pierwszym mistrzem w kronice serii pucharowej Peugeot - 308 Racing Cup. Po wcześniejszych triumfach w Nogaro, Pau, Dijon i Spa, Briché wygrał także wyścig nr 1 w Magny-Cours.

 

W kategorii Junior Teddy Clairet wywalczył w Burgundii kolejne miejsce na podium, dzięki czemu powiększył swoją przewagę jako lider punktacji i jest już niemal pewien zwycięstwa w całym sezonie.

 

Na torze w Magny-Cours Julien Gilbert i junior Amaury Richard po raz pierwszy zajęli miejsca na podium. Nie przeszkodziła im w tym nagła zmiana pogody podczas jazdy i kończenie wyścigu w potokach deszczu.

 

Ostatnia runda sezonu 2017 pucharu 308 Racing Cup odbędzie się w weekend od 13 do 15 października. Teddy Clairet i Denis Gibaud będą bronić na torze Paul Ricard swoich pozycji liderów, które zajmują, odpowiednio, w kategoriach Junior i Gentlemen.

 

POWIEDZIELI:

 

Julien Briché (JSB Compétition):
„Wiedziałem, że na tym torze zazwyczaj bardzo szybcy są Jimmy i Teddy Clairet. Treningi poszły mi znakomicie i w sobotnich kwalifikacjach zapewniłem sobie pole position. Po udanej zmianie opon, wygrałem w pierwszym wyścigu. Dzięki temu w niedzielę pozostawało mi zajęcie miejsca w pierwszej dziewiątce. Walczyłem do samej mety, by dogonić Teddy’ego, ale miałem już zanadto zużyte opony, by tego dokonać. Najważniejsze, że w dniu, w którym zapewniłem sobie końcowe zwycięstwo, zająłem również miejsce na podium. Cały sezon uważam za bardzo udany”.

 

Teddy Clairet (Pussier Automobiles by Clairet Sport):
„W dzisiejszym, drugim wyścigu miałem niedostatecznie rozgrzane opony, przez co samochód był nieco trudny w prowadzeniu. Chyba wszystkim brakowało dziś pełnej pewności siebie. Z wyjątkiem Davida Pougeta, który po starcie pokazał aż za dużo brawury i doprowadził do poważnego wypadku. Przy ponownym starcie miałem sporo szczęścia. Nicolas Milan popełnił drobny błąd, po którym udało mi się natychmiast go wyprzedzić. Julien Briché też miał jakieś kłopoty i jego również dość szybko wyprzedziłem. Mielibyśmy świetny wynik zespołowy, gdyby nie to, że zderzyły się akurat dwa nasze samochody. Po tym wyścigu sytuacja w czołówce tabeli jest już wyjaśniona. Bardzo zależało nam na wygraniu pucharu, ale musimy przyznać, że Julien ze swoim doświadczeniem i szybkością był dla nas zbyt silnym konkurentem. Faktem jest też to, że w tym sezonie zabrakło nam nieco szczęścia. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy młodym zespołem; to dopiero nasz piąty rok startów. Był to jednak bardzo przyjemny sezon, z wspaniałą atmosferą, dobrym towarzystwem i przede wszystkim z bardzo konkurencyjnym samochodem”.