Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport dsdv

RENCONTRES PEUGEOT SPORT NA TORZE CHARADE SPOTKANIE MISTRZÓW

07/09/2017. Kategoria: Sport

Gwiazdy sportu, międzynarodowi mistrzowie w swoich dyscyplinach Camille LACOURT, Tom PAGÈS i Renaud LAVILENNIE stanęli obok siebie w miniony weekend na starcie sześciogodzinnego, długodystansowego wyścigu samochodowego. W imprezie pod nazwą Rencontres Peugeot Sport wyścigowe PEUGEOT 208 Racing Cup rywalizowały na legendarnym, wybitnie technicznym torze w Charade (region Owernia-Rodan-Alpy).

• Tom PAGÈS, startujący za kierownicą PEUGEOT 208 Racing Cup
z numerem 208, wystawionego przez Team du Site PSA de Poissy, zaliczał obiecujące czasy, mimo że wcześniej nie ścigał się na torze samochodami. Również jego zmiennik Camille LACOURT bez żadnych trudności ukończył trwającą przeszło godzinę przedstartową rozgrzewkę. Jak przystało na sportowych profesjonalistów, obydwaj zawodnicy pilnie korzystali z porad, jakich na starcie udzielili im inni kierowcy. Niestety defekt mechaniczny w ich samochodzie na godzinę przed końcem wyścigu nie pozwolił im dojechać do mety.
• Renaud LAVILLENIE, jadący PEUGEOT 208 Racing Cup z numerem startowym 112 (w barwach Groupe Atlantic, wystawionym przez GPA Racing), mógł liczyć na jeszcze lepsze przygotowanie do wyścigu – w rolę jego instruktora wcielił się kierowca fabryczny Team Peugeot Total, Cyril DESPRES, niedawny zwycięzca Silk Way Rally. Lavillenie, Mistrz Świata w skoku o tyczce, znał już charakter Rencontres Peugeot Sport ze swojego debiutu w tej serii w 2015 r. Francuski lekkoatleta podkreślał, że bardzo odpowiada mu urozmaicenie, jakim był start w sporcie motorowym.
• Po 6 godzinach walki na torze wyniki były niezwykle wyrównane:
aż 5 załóg znajdowało się na tym samym okrążeniu i dzieliła je różnica mniej niż jednej sekundy! Zwyciężyli bracia Julien i Yoann BAZIRET. Drugie miejsce zajęli David POUGET i Kévin JIMENEZ (zespół GPA Racing, numer startowy 315), a trzecie - juniorzy Aurélien RENET i Ilona BERTAPELLE (JSB Compétition, nr 421). Po wyścigu w Charade czołową trójkę zawodników w klasyfikacji generalnej sezonu dzieli zaledwie 8 punktów.
• Wart podkreślenia jest bardzo wysoki poziom rozegranego w niedzielę wyścigu Sprint, w którym uczestniczyły wyścigowe PEUGEOT 208 Racing Cup. W każdym z trzech kolejnych biegów triumfował inny kierowca. Szybko zmieniająca się pogoda sprawiła, że na trasie panowały trudne warunki.


POWIEDZIELI:

 

Camille LACOURT, pięciokrotny Mistrz Świata w pływaniu

 

„Dziękuję Peugeot Sport za to, że umożliwiła mi ten start. Przez cały weekend doskonale się bawiłem, obracałem się wśród fantastycznych ludzi i cieszyłem jak dziecko. Lubię sporty motorowe, ale nigdy wcześniej nie miałem okazji wystartować za kierownicą samochodu wyścigowego. Przyjechałem po to, by mieć przyjemność z rywalizacji, ale startując w jednej załodze z Tomem PAGÈS, nie mogłem ograniczyć się tylko do tego. Od samego początku zwracaliśmy uwagę na zaliczane czasy, pilnowaliśmy prawidłowego toru jazdy i robiliśmy wszystko, by wraz z każdym okrążeniem jechać coraz lepiej!”

 

Tom PAGÈS, czterokrotny zwycięzca Red Bull X-Fighters

 

„Nigdy wcześniej nie ścigałem się samochodem. Nie znałem tego auta, a w dodatku dostałem pierwszą zmianę, czyli jechałem od chwili startu. Za sobą miałem Cyrila DESPRES i Renauda LAVILLENIE, przed którymi chciałem się obronić, a przed sobą całą grupę samochodów, które miałem ambicję wyprzedzić. Bawiłem się doskonale. Na początku próbowałem opóźniać hamowania i oczywiście popełniałem przy tym błędy. Wraz z kolejnymi okrążeniami sporo się nauczyłem. W ten sposób spełniło się moje chłopięce marzenie i za to dziękuję całemu zespołowi. W przyszłości chciałbym spróbować startować trochę częściej jako kierowca, także w innych rodzajach wyścigów”.

 

Renaud LAVILLENIE, rekordzista Świta w skoku o tyczce

 

„Po raz pierwszy byłem tutaj w 2015 r., więc tym razem wiedziałem już, czego się spodziewać. Natomiast mieć przed sobą Toma PAGÈS i starać się go wyprzedzić, to było zupełnie nowe, ciekawe doświadczenie. Udział w wyścigach samochodowych sprawia mi wielką przyjemność, a technika jazdy bardzo mnie interesuje. To było naprawdę ciekawe urozmaicenie mojej normalnej kariery, szczególnie, że na Rencontres Peugeot Sport panuje tak wspaniała atmosfera, a wokół aż roi się od pasjonatów sportu samochodowego. Dziękuję Peugeot za zaproszenie!”

 

Yoan BAZIRET, zwycięzca Relais 208 na torze Charade

 

„Najbardziej ze wszystkiego podoba mi się sam tor Charade – techniczny, trudny dla kierowcy. Mój brat Julien radził sobie w ten weekend rewelacyjnie. Utrzymywaliśmy wysokie tempo i jednocześnie udawało nam się oszczędzać samochód, który wytrzymał całą trasę. Jak widać, wybraliśmy prawidłową strategię, która okazała się skuteczna, skoro już po raz drugi w tym sezonie wygrywamy w GPA Racing”.