Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport dsdv

JOSÉ SUÁREZ I PEUGEOT 208 T16 ZE ŚWIETNYM WYNIKIEM I MIEJSCEM NA PODIUM W RAJDZIE RZESZOWSKIM

09/08/2017. Kategoria: Sport

Zakończona w sobotę runda Rajdowych Mistrzostw Europy zostanie zapamiętana jako prawdopodobnie najtrudniejsza w tegorocznym sezonie ERC. Jej charakter oddają dwa słowa, powtarzane nieustannie przez cały rajd: upał i prędkość. Kierowcą, który najlepiej wykorzystał możliwości PEUGEOT 208 T16 i zwrócił na siebie uwagę doskonałym wynikiem na mecie, był José Suárez. Hiszpański kierowca wraz ze swoim pilotem Cándido Carrerą, zaprezentował na Rajdzie Rzeszowskim opanowaną, inteligentną jazdę. Suárez rozpoczął rajd z chłodną głową, kalkulując ryzyko, a następnie stopniowo podnosił tempo, by wreszcie zabłysnąć najlepszym czasem w klasyfikacji generalnej na 7. odcinku specjalnym. Dzięki temu hiszpańska załoga zajęła trzecie miejsce na podium w kategorii wiekowej poniżej 28 lat.

Pepe López i Borja Rozada – druga załoga startująca PEUGEOT 208 T16, zakończyła udział w rajdzie już w piątek, na pierwszym odcinku specjalnym, po wypadnięciu z drogi. Ich samochód wpadł do rowu, uderzył w betonowy przepust i dachował. Uszkodzenie klatki bezpieczeństwa w wypadku oznaczało, że załoga nie mogła kontynuować rajdu. Pomimo tego niepowodzenia López i Rozada nadal liczą się w rywalizacji o tytuł mistrzowski w kategorii poniżej 28 lat. Po Rajdzie Rzeszowskim zajmują drugie miejsce w tej klasyfikacji. López koncentruje się już na Rajdzie Barum, który odbędzie się za dwa tygodnie w Czechach.

 

Następna runda ERC: Rajd Barum, Zlín - 25-27.08.2017 r.