Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport dsdv

DRUGI Z RZĘDU HAT-TRICK PEUGEOT 3008 DKR!

10/07/2017. Kategoria: Sport

• Po zajęciu wszystkich trzech stopni podium w pierwszym etapie rajdu, zawodnicy startujący Peugeot 3008 DKR wywalczyli potrójne zwycięstwo również na mecie drugiego etapu SilkWay Rally. Dzięki temu sukcesowi, Peugeot umacnia się na trzech pierwszych miejscach w klasyfikacji generalnej rajdu i po drugim dniu rywalizacji zwiększa swoją przewagę nad najgroźniejszymi konkurentami.

• StéphanePeterhansel zaliczył najlepszy czas, wyprzedzając drugiego na mecie Cyrila Despresa (+ 1 min. 47 s) i trzeciego SébastienaLoeba, któremu tylko 1 sekundy zabrakło do zrównania się z kolegą z zespołu, zajmującego drugą pozycję.

• SébastienLoeb za kierownicą Peugeot 3008 DKR Maxi wyruszył pierwszy na trasę dzisiejszego odcinka specjalnego. Do pokonania była trasa licząca 157 km, prowadząca po błotnistych i śliskich drogach, z fragmentami zalanymi wodą. Wszystkie trzy Peugeot 3008 DKR pokonały trudności terenowe, a ich kierowcy nie zgłosili żadnych problemów z funkcjonowaniem samochodów.


Rozegrany w Rosji drugi etap SilkWay Rally ponownie padł łupem kierowców Peugeot. Zawodników zespołu nie powstrzymały ekstremalnie trudne warunki pogodowe ani fragmenty trasy uszkodzone przez wodę. Odcinek specjalny wiodący do Ufy (ponad trzykrotnie dłuższy od wczorajszego, ale w skali SilkWay Rally nadal uchodzący za krótki) składał się z wąskich, technicznych dróg i licznych pułapek nawigacyjnych. Dzięki potrójnemu zwycięstwu zespół Peugeot Total powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, oddalając się od głównego rywala. Niemniej, dopiero w jutrzejszym etapie zawodników czeka naprawdę długi odcinek specjalny, na którym można zarówno zyskać, jak i stracić dużo czasu.


LICZBY DNIA:
Typ terenu: błotniste i śliskie drogi, głębokie kałuże, pułapki wymagające uważnej obserwacji trasy
Temperatura maksymalna: 20°C / minimalna: 9°C
Prędkość maksymalna Peugeot 3008 DKR: 185 km/h


TRANSMISJA BEZPOŚREDNIA Z OBOZU

Stéphane PETERHANSEL (PEUGEOT 3008 DKR nrstartowy 106),
Zwycięzca Etapu 2. / 1. miejsce w klasyfikacji generalnej

„W takich warunkach trudno jest zachować panowanie nad samochodem. Popełniliśmy kilka błędów nawigacyjnych, na szczęście bez poważnych konsekwencji. Bardzo się cieszę z zaliczenia najlepszego czasu. Rajd rozpoczął się dla nas dobrze, ale teraz ważne jest, abyśmy zachowali ostrożność, bo najtrudniejsze partie trasy są wciąż przed nami. Wszyscy w Team Peugeot Total są tego świadomi”.