Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT 3008 DKR MAXI: ZWYCIĘSTWO NA DOBRY POCZĄTEK!

09/07/2017. Kategoria: Sport

• Zespół Peugeot Total odniósł potrójne zwycięstwo na pierwszym etapie SilkWay Rally. Dzięki zaliczeniu najlepszych czasów na trasie SébastienLoeb, StéphanePeterhansel i Cyril Despres zajęli całe podium.

• Nowy Peugeot 3008 DKR Maxi zaimponował wszystkim. Debiutujący w prawdziwej rywalizacji samochód już od pierwszych metrów był bezkonkurencyjny, osiągając czas, który zapewnił mu zwycięstwo w inauguracyjnym etapie SilkWay Rally!

• Po przejechaniu odcinka dojazdowego długości 572 km, zawodnicy rozegrali pierwszy odcinek specjalny na dystansie 61 km. Jego trasa prowadziła przez trudny, podmokły i błotnisty teren, stanowiąc zapowiedź poziomu trudności, jakie czekają załogi w dalszej części SilkWay Rally 2017.

Wszystkie trzy zgłoszone do rajdu Peugeot 3008 DKR ukończyły pierwszy etap SilkWay Rally, zajmując pierwszą, drugą i trzecią pozycję. W ten sposób „Dream Team” zespołu Peugeot Total rozpoczął rywalizację na trasie najdłuższego rajdu terenowego w tym roku i jednego z najcięższych maratonów świata, w najlepszy z możliwych sposobów. Pomimo dużej ilości błota, które sprawiało, że drogi były wyjątkowo śliskie, trzy załogi zespołu pokonały trasę etapu, nie zgłaszając żadnych poważniejszych trudności.


LICZBY DNIA:

Prędkość maksymalna: 188,7 km/h
Temperatura maksymalna: 16°C
Temperatura minimalna: 11°C.


TRANSMISJA BEZPOŚREDNIA Z OBOZU

Bruno FAMIN
„Przede wszystkim, mamy trzy załogi na mecie pierwszego odcinka specjalnego. Co więcej, finiszowały one na trzech pierwszych pozycjach. Rajd rozpoczyna się dla nas w sposób bardzo udany; wydaje się, że nasi kierowcy nie napotkali dzisiaj żadnych problemów. Ustrzegli się wszystkich pułapek tej trudnej trasy i nie zgłosili nawet najmniejszych usterek mechanicznych. Co prawda odcinek był stosunkowo krótki, ale krył w sobie pewne trudności nawigacyjne, a dodatkowo niepokoiła nas pogoda, bo na trasie było dużo błota. Prognoza pogody na jutro również zapowiada niełatwe warunki. Naszym celem jest utrzymanie nadanego dzisiaj tempa i pozycji”.