Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT W BLOKACH STARTOWYCH SILK WAY RALLY!

08/07/2017. Kategoria: Sport

• Team Peugeot Total zakończył przygotowania do rajdu. Wieczorem, w piątek, 7 lipca br. na Placu Czerwonym w Moskwie odbyła się uroczystość startu do SilkWay Rally.

• Zawodnicy mają do pokonania trasę składającą się z 14 etapów i biegnącą przez Rosję, Kazachstan i Chiny. Łączna długość trasy to ok. 10 000 km.

Zadanie zademonstrowania osiągów i niezawodności w tym rajdzie terenowym o charakterze maratonu przypadnie trzem Peugeot 3008 DKR. Jeden z nich jest nowym modelem – prototypem przygotowanym z myślą o udziale w najbliższej edycji Rajdu Dakar. Samochodem tym, nazwanym Peugeot 3008 DKR Maxi, pojedzie SébastienLoeb.

Napięcie rośnie. Dla Team Peugeot Total jego kulminacją stanowił moment, gdy przez rampę startową ustawioną na słynnym Placu Czerwonym w Moskwie, wjechały kolejno trzy Peugeot 3008 DKR.

Samochody, które otrzymali zwycięzca Dakaru, StéphanePeterhansel oraz triumfator poprzedniej edycji SilkWay Rally, Cyril Despres, są identyczne, jak Peugeot 3008 DKR, które zajęły wszystkie miejsca na podium w tegorocznym Rajdzie Dakar. Natomiast SébastienLoeb startuje nowym modelem Peugeot 3008 DKR Maxi, który oprócz wielu modyfikacji technicznych wyróżnia się zwiększonym rozstawem kół i poszerzonym nadwoziem. Samochód ten przemierzy swoje pierwsze kilometry w bojowych warunkach właśnie na trasie jednego z najcięższych maratonów świata.

Z tego punktu widzenia SilkWay Rally stanowi dla Peugeot nie tylko wyzwanie czysto sportowe, lecz także poligon doświadczalny, który pozwoli porównać te dwa modele. Jego trasa będzie dłuższa od Dakaru, a dwa etapy zapowiadają się na jeszcze trudniejsze od tych pokonywanych na południowoamerykańskim kontynencie. Pomimo, że Peugeot uchodzi za faworyta, 78 członków Team Peugeot Total woli zachować ostrożną postawę i koncentrować się przede wszystkim na tym, by każdego dnia, w każdym kolejnym etapie, zaliczać jak najlepsze wyniki.

Samochody uczestników maratonu przeszły badanie techniczne, które odbyło się na stadionie Łużniki. Kontrola ta jest niezbędną procedurą, mającą zapewnić, że wszystkie załogi dysponują pojazdami zgodnymi z regulaminem rajdu. W tym czasie piloci skupiali się już na czekającym ich zadaniu – nawigacji na trasie pierwszego etapu z Moskwy do miasta Czeboksary. Po drodze zaplanowano odcinek specjalny o długości 61 km.

Udział w SilkWay Rally jest dla Peugeot Sport ciekawym i cennym doświadczeniem także z technicznego punktu widzenia. Inżynierowie zespołu będą mogli porównać Peugeot 3008 DKR z nowym Peugeot 3008 DKR Maxi, sprawdzić, które z dokonanych ulepszeń sprawdzają się najskuteczniej i określić kierunek dalszych prac przy rozwijaniu modeli wyczynowych tej marki.

W piątek, 7 lipca wieczorem uroczystość startu SilkWay Rally zgromadziła w samym sercu Moskwy ogromną publiczność. Rywalizacja na trasie rozpoczęła się w sobotę: zawodnicy wyruszyli na trasę pierwszego etapu, na który złożyły się odcinek dojazdowy o długości 572 km i odcinek specjalny na dystansie 61 km. Trasą oesu były szybkie, wąskie drogi ziemne wśród łąk i pól uprawnych. Fragment w środkowej części odcinka miał charakter na tyle techniczny, że kierowcy mogli dokonać po nim ostatnich poprawek w ustawieniach swoich samochodów.