Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport dsdv

DREAM TEAM PEUGEOT ZNOWU NA PODIUM SILK WAY RALLY

11/07/2017. Kategoria: Sport

• Na mecie trzeciego etapu SilkWay Rally trzy załogi Peugeot 3008 DKR utrzymały pozycje zajmowane w klasyfikacji generalnej: na jej czele plasuje się samochód z numerem startowym 104, na drugim miejscu z nr 106, na trzecim z nr 100. Wszystkie trzy załogi powiększyły także swoją i tak już znaczącą przewagę nad konkurentami.

• Sébastien Loeb i Daniel Elena, jadący nowym Peugeot 3008 DKR Maxi, wygrali długi i trudny poniedziałkowy etap. Drugie miejsce zajęli na nim StéphanePeterhansel i Jean-Paul Cottret.

• Cyril Despres i jego pilot David Castera mieli pewne problemy na trasie, ale zachowali trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu.

Na trzecim etapie uczestnicy SilkWay Rally natrafili na zupełnie inne warunki niż na dwóch poprzednich odcinkach specjalnych. Trasa wiodła mocno zarośniętymi drogami, po suchych nawierzchniach, a więc nie miała wiele wspólnego z niemal powodziowymi warunkami na niedzielnym oesie. Odcinek specjalny był dwa razy dłuższy niż poprzedni – liczył 329 km, a jego pokonanie wymagało 3 godzin i 10 minut nieustannego, intensywnego wysiłku fizycznego i umysłowego. Na niektórych fragmentach trasy wszystkie trzy Peugeot 3008 DKR osiągały bardzo wysokie prędkości, przekraczające 200 km/h.

 

Zupełnie inna sceneria rywalizacji nie wpłynęła na zmianę jej dotychczasowych wyników. Sytuacja w klasyfikacji generalnej pozostaje podobna: na trzech pierwszych miejscach plasują się załogi samochodów Peugeot, pomimo problemów, jakie miał na trasie zwycięzca ubiegłorocznej edycji SilkWay Rally, Cyril Despres. SébastienLoeb przypuścił atak od samego startu i szybko odrobił różnicę czasową, dzielącą go od kolegi z zespołu, Stéphane’aPeterhansela. Dojeżdżając do mety z przewagą 4 min 34 sek., Loeb odzyskał pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Po 3. etapie jego przewaga nad Peterhanselem wynosi 3 min 15 sek. Co jeszcze ważniejsze, najbliższy rywal spoza Dreamu Teamu Peugeot traci do lidera już prawie 40 minut.

 

Na parę kilometrów przed półmetkiem etapu Cyril Despres i jego pilot popełnili drobny błąd nawigacyjny, wskutek którego utknęli później w zagłębieniu terenu. Próby wydobycia się z pułapki zajęły im 12 minut, ale zakończyły się powodzeniem. W tej sytuacji Despres nie zajął w etapie poniedziałkowym miejsca na podium, ale utrzymuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i zachowuje 21 min. przewagi nad najbliższym konkurentem.

 

LICZBY DNIA:

Typ terenu: równiny, prerie, step
Temperatura maksymalna: 23°C
Temperatura minimalna: 18°C
Prędkość maksymalna: 200 km/h